ANA YEMEKLER ÇORBALAR TATLILAR TUZLULARgıdaların   saklama süreleri kek, pasta pişirirken.... yemek kokuları sorun değil        


                                                 PİLAV PİŞİRMEK MAHARET İSTER!!

 

Pilavınız tane tane ve beyaz olsun: Pişireceğiniz pilavın tane tane ve beyaz olmasını istiyorsanız tencereye incecik bir dilim limon ya da birkaç damla limon suyu koyun.Sonu., her zaman olumlu olacaktır.
 

Değişik bir pilav için:
Pilavsız bir öğün düşünemiyorsunuz. Tüm yemeklerinizin yanında kocaman bir pilav tenceresi hazır duruyor. Pilava bu kadar düşkünseniz, değişik bir lezzet yaratmak da hoşunuza gidecektir. Bunun için, pirinçlerin üzerine bir tutam hindistancevizi serpin. Kokusuna bayılacaksınız!:)


Pilavı dinlendirin:
Pilav pişirdiğiniz zaman, ocaktan aldıktan sonra tencerenin üzerine kağıt havlu örtüp, 5-10 dakika bekletin. Kağıt havlu pilavın buharını çeker. Böylece pirinçler birbirine yapışmaz ve hamur olmaz.


Pilavı ısıtmanın pratik yolu:
Bir gece önceden kalan pilavı ısıtmak çoğu kişiye zor gelir. Tencerenin dibi tutar, pirinçler birbirine yapışır, alt taraf ısınır, üst taraf soğuk kalır vs... Bu durumda pilav kabını kaynar su ile dolu bir tencerenin içine koyun. Hatta bir süre ocakta tutun. Pilavınız çabucak ısınacaktır.