north-cyprus.net
                        KADIN  
    
       
  Tüm kadınlarımız için...
               Hayatı birlikte paylaşalım...

         

 

  Çocukta Tansiyon> Tiroid Hastalıkları> Çölyak Hastalığı> Diyabet>Keratokonus


                          

       Aşırı Su Ölüm Nedeni Olabilir!!!

İçeriğimiz


Koşucuların vücut gereksinimlerini hesaplamadan içtikleri aşırı suyun, vücudun tuz dengesini bozduğu ve bu nedenle ölümlere yol açtığı belirtildi.

California Üniversitesi öğretim üyesi Dr.Allen Arieff ve Houston'daki Baylor College araştırmacıları, maraton yarışından sonra yaşamını yitiren sporcuların kalp krizi nedeniyle öldüklerini düşündüklerini ancak yaptıkları araştırmalarda vücudun tuz-su dengesindeki bozulmanın ölüme yol açtığını tespit ettiklerini belirtti. Yarıştan sonra fenalık geçiren ve hastaneye kaldırılan yarışçıların büyük çoğunluğunda vücudun aşırı zorlandığı sırada alınan aşırı suyun organizmanın dengesini bozduğunu gördüklerini ifade eden Dr. Arieff, maratoncuların vücudun susuz kalmasından çekindikleri için, yarış sırasında çok fazla su içme eğilimine girdiklerini kaydetti.

Koşuda vücudun kanı, çok çalışan adalelere yönlendirdiğinden sporcunun içtiği ve bağırsakta biriken suyun emilemediğini kaydeden Dr. Arieff, "Yarış bittiğinde, derhal emilmeye başlanan su kana karışıp su-tuz dengesi aniden bozuluyor. Beyin şişiyor ve koruma sistemi kandaki suyu akciğerlere yönlendiriyor. Bu ise ölüme yol açıyor. Bu durumu engellemek için kan dolaşımındaki tuz miktarının artırılması gerekiyor" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Güzellik ve Bakım
 Beslenme ve Diyet
 Moda ve Stil
 Kariyer
 Ev&Dekorasyon
 Gebelik ve Doğum
 Bugün ne pişirsem?
 Kalori Cetveli